Ekibimiz

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / Evlilik ve Çift Terapisti

İpek Büyükdağ

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist

Yetişkin Bireysel Terapist / Evlilik ve Çift Terapisti

Lisans eğitimini tam burslu olarak kazandığı Maltepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünde okumuş ve Bölüm Birinciliği ile mezun olmuştur. Lisans eğitimine devam ederken Sosyoloji (İngilizce) bölümü Çift Anadal Programına kabul edilmiştir. Yüksek onur derecesiyle bitirdiği Sosyoloji bölümü ile birlikte iki diploma alarak Psikolog ve Sosyolog unvanlarını almıştır.

Lisans eğitimi süresince Türkiye Ekonomi Bankası’nda (TEB), anaokullarında ve özel bir danışmanlık merkezinde staj yapmıştır. Zorunlu stajını ise Sultan Abdülhamit Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Psikiyatri kliniğinde tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra uluslararası bir şirkette insan kaynakları asistanı ve özel kurumlarda psikolog olarak çalışmıştır. 2017 yılında “Family Theories, An Introduction” (James M. White, David M. Klein, Todd F. Martin) kitabının çevirisinde redaktörlük yapmıştır. Sosyal sorumluluk bilincinde bir psikolog olarak TOÇEV-Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nda gönüllü eğitmenlik yapmıştır. Bununla birlikte dört sene boyunca Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) Eğitim Komitesi Üyesi olarak çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenmiş olan “Ailede Barış, Toplumda Barış” isimli Aile Terapisi Sempozyumu'nda Sempozyum Düzenleme Kurulu’nda yer almıştır.

2018 yılında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji (MA) Yüksek Lisans Programı Yetişkin Alt Alanı’na dereceyle ve burslu olarak kabul edilmiştir. Yüksek lisans eğitimi sırasında, uzun süreli klinik deneyimlerini Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi‘nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde süpervizyon altında danışan görmüştür.

Yetişkinlerle yürüttüğü psikoterapi seanslarında, Dr. Öğr. Üyesi Rukiye Hayran’dan “Pozitif Psikoterapi Yönelimli Süpervizyon” ve Doç. Dr. Itır Tarı Cömert’ten “Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi Yönelimli Süpervizyon” almıştır.

"Evlilik Uyumunu Yordamada Narsistik Kişilik Özellikleri ve Bağışlayıcılığın Rolü" başlıklı yüksek lisans tezini tamamlayarak yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Bugüne kadar farklı meslek gruplarına yönelik “Beslenme ve Psikoloji”, “Kaygı ve Stresle Baş etmek” ve “Motivasyon” gibi konularda atölye ve seminerler düzenlemiştir. “Terapide Çiftlerle Çalışmak: Gottman Yöntemi” ve “Çözüm Odaklı Terapi: Teori ve Teknikler” başlıklı hazırlamış olduğu eğitimleri ise psikoloji öğrencilerine ve mezunlarına yönelik olarak vermiştir. Ayrıca Elit Car Rental şirketine “Psikolojk Sağlamlılık” kurumsal eğitimini vermiştir.

2020-2022 yılları arasında özel bir klinikte bireysel ve çift terapisti olarak çalışmıştır.

Uzman Klinik Psikolog İpek Büyükdağ, 2022 yılı itibarıyla Erenköy Psikoloji ekibinde 16 yaş üzeri ergenler, yetişkinler ile bireysel psikoterapist ve evlilik-çift terapisti olarak çalışmaktadır.

Danışanlarıyla yürüttüğü psikoterapi seanslarında; Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Ergenlerde BDT, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Mindfullnes Temelli Bilişsel Davranışçı Terapi (MBCT), Gottman Çift Terapisi, Duygu Odaklı Terapi ve Travma, Psikodinamik Odaklı Çift Terapisi ekollerini kullanmaktadır.

Bireysel terapide kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, depresyon, sosyal fobi, somatizasyon, öfke kontrolü, özgüven problemleri, duygu düzenleme, yeme bozuklukları, duygusal yeme bozukluğu, mindfulness, travma, kayıp, yas ve ayrılık, tükenmişlik, motivasyon eksikliği, yalnızlık, ilişkisel zorluklar; ilişki ve bağlanma problemleri, uyum problemleri, varoluşsal kaygılar, sınav kaygısı, zaman yönetimi, stres yönetimi ve erteleme problemleri gibi alanlarda hizmet vermektedir.

Çift terapilerinde; çözülemeyen ve uzun süreli çatışmalar, sadakatsizlik ve güven problemleri, evlilik öncesi danışmanlık, ilişki problemleri, bağlanma sorunları, problem çözme ve iletişim sorunları, partnerlerden birinde ortaya çıkan bir ruh sağlığı problemi, çocuklarla ilgili anlaşmazlıklar, ilişkiden alınan genel doyumu arttırma, ilişkiyi güçlendirme, geniş ailenin ilişkiye müdahalesi ile ilgili sorunlar gibi konular ile çalışmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Çift ve Aile Terapileri Derneği (ÇATED) üyesidir.

EĞİTİM VE SERTİFİKA BİLGİLERİ

 • Gottman Çift Terapisi 3. Düzey sertifikası, Psikoloji İstanbul-International Family Therapy Association (IFTA), American Psychological Association (APA), National Board for Certified Counselors (NBCC) onaylı
 • Mindfulness Temelli Şefkatli Yaşam – MBCL, Frits Koster, Mindfulness Institute
 • Gottman Çift Terapisi 2. Düzey sertifikası, Psikoloji İstanbul-International Family Therapy Association (IFTA), American Psychological Association (APA), National Board for Certified Counselors (NBCC) onaylı
 • Mindfulness Temelli Bilişsel Davranışçı Terapi – MBCT, Mindfulness Institute Türkiye, Prof. Dr. Zümra Atalay
 • Duygu Odaklı Terapi ve Travma Eğitimi (Emotionally Focused Therapy & Trauma Training), Dr. Simona Herb
 • Güvenli Bağlanan İlişkiler ve Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım, Dr. Stan Tatkin, PACT Institute onaylı
 • Gottman Çift Terapisi 1. Düzey sertifikası, Psikoloji İstanbul-International Family Therapy Association (IFTA), American Psychological Association (APA), National Board for Certified Counselors (NBCC) onaylı
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Uygulayıcı Eğitimi, Psikoloji Akademisi, Doç. Dr. Itır Tarı Cömert
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Teori Eğitimi, Prof. Dr. Hakan Türkçapar & Prof. Dr. Aslıhan Dönmez, European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) & Academy of Cognitive Therapy (ACT) müfredatına uygun, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği onaylı sertifika
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Beceri ve Uygulama Eğitimi, Prof. Dr. Hakan Türkçapar & Prof. Dr. Aslıhan Dönmez, European Association for Behavioral and Cognitive Therapy (EABCT) & Academy of Cognitive Therapy (ACT) müfredatına uygun, Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği onaylı sertifika
 • Psikodinamik Odaklı Çift Terapisi, Klinik Psikolog & Çift ve Aile Terapisti Didem Doğan, Filika Psikolojik Danışmanlık Merkezi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerin Okul ve Aile Ortamındaki Davranış Problemlerinde Uygulanması, Dr. Başak Demiriz
 • Çocuk, Ergen ve Aileleri için Temel Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri Uygulamalı Eğitimi, Dr. Başak Demiriz
 • Çocuk, Ergen ve Ailelerle Klinik Görüşme, Bilgi Toplama ve Kriz Değerlendirme Eğitimi, Dr. Başak Demiriz

Ekibimiz

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel / Çift Terapisti

Özgün Öklük Ocak

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist

Gülçin Yalçın

Uzm. Klinik Psikolog, Çocuk Gelişimi / Çocuk ve Ergen Terapisti

İpek Ülkümen

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Çocuk-Ergen Bireysel Terapisti, Oyun Terapisti, Ebeveyn Danışmanı

Ceren Çevik

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Çocuk-Ergen, Yetişkin Bireysel Terapisti, Oyun Terapisti, Ebeveyn Danışmanı

Begüm Altunel

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / EMDR Terapisti

Öykü Deren Taran

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / Evlilik ve Çift Terapisti

İpek Büyükdağ