Ekibimiz

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / EMDR Terapisti

Öykü Deren Taran

Yetişkin Bireysel Terapist / EMDR Terapisti

Lisans eğitimini Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamlamıştır. Lisans eğitiminin hemen ardından Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programına burslu olarak kabul edilmiştir. Yüksek lisansını “Yoga Yapan ve Yapmayan Bireylerin Bilinçli Farkındalık Düzeylerinin, Bilişsel Duygu Düzenleme Stratejilerinin ve Kendilik Algılarının Karşılaştırılması” konulu teziyle tamamlamıştır.

2015 yılında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde stajyer psikolog olarak staj yaptı. Lisans eğitimi devam ederken Erasmus+ kapsamında Polonya Opole Üniversitesi’nde bir eğitim dönemi boyunca, psikoloji eğitiminin yanı sıra “Toplumsal Cinsiyet”, “Sosyoloji” ve “Felsefe” dersleri almıştır. Polonya’da “Kültür ve Toplumsal Cinsiyet”, “Doğu Avrupa Ülkelerinde Toplumsal Cinsiyet Sorunları” konuları üzerine çalışmalar yapmıştır. Türkiye’ye geri döndükten sonra ise SPoD’da gönüllü olarak destek vermeye başlamıştır. 2016 yılında South European Youth Forum’un İtalya’da düzenlediği “Mind The Gap” isimli LGBTİQ+ projesinde 2 defa Türkiye’yi temsil etmiştir. Akdeniz ülkelerinde LGBTİQ+ haklarına, nefret söylemine ve toplumsal cinsiyet çalışmalarına odaklanan bu projede çalışmalar yapmıştır. Halen Sen De Anlat Harassmap ekibiyle Cinsel Şiddet ile ilgili çalışmalarına devam etmektedir. Birçok danışmanlık merkezinde TPÖÇG İstanbul Yerel Yapılanma Sosyal Sorumluluk ekibiyle beraber İstanbul ve İzmir’de Psikologlar İçin LGBTİQ+ Atölyeleri vermiştir. EMDR HAP İnsani Yardım Programları, EMDR Travma İyileştirme Grubunda gönüllü EMDR Terapisti olarak halen destek vermektedir.

Yüksek lisans eğitimi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Psikodinamik Terapi ekolleri üzerine eğitim ve süpervizyon almıştır. Halen, Uzman Psikolog Tuğba Akyüz ve Uzman Psikolog Nalan Saban ile süpervizyon sürecine devam etmektedir.

Danışanlarıyla yürüttüğü psikoterapi seanslarında “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi”, “Şema Terapi”, "Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi" ve "EMDR Terapisi" ekollerini kullanmaktadır. Halen Dr. Gabor Mate’nin verdiği uluslararası “Compassionate Inquiry” eğitimine devam etmektedir.

Uzman Klinik Psikolog Öykü Deren Taran, 2022 yılı itibarıyla çalışma hayatına Erenköy Psikoloji ekibinde yetişkinlerle online ve yüzyüze psikoterapi çalışmaları yaparak devam etmektedir.

Çalışma alanları; kaygı bozuklukları, travma, kriz, ilişkisel problemler, kayıp ve yas, depresyon ve öfke yönetimidir. Psikoterapi pratiğinde, danışan merkezli, toplumsal cinsiyet açısından duyarlı yaklaşımları benimsemekte ve eklektik çalışmaktadır.

Öykü Deren Taran, kendi psikodinamik yönelimli psikoterapi sürecinden geçmektedir.

Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve EMDR Türkiye Derneği üyesidir. TPD etik yönetmeliğine bağldır.

Eğitim ve Sertifika Bilgileri

  • EMDR I. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonu, Davranış Bilimleri Enstitüsü, Emre Konuk- Asena Yurtsever
  • EMDR II. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonu, Enstitü AY, Asena Yurtsever
  • EMDR R-TEP Eğitimi, Asena Yurtsever
  • Şema Terapi Temel Eğitimi/International Society of Schema Therapy, Bahar Köse Karaca
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Psikoloji Akademisi, Itır Tarı Cömert
  • Compassionate Inquiry, Dr. Gabor Mate-Sat Dharam Kaur ND (2022-Halen)

Ekibimiz

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel / Çift Terapisti

Özgün Öklük Ocak

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist

Gülçin Yalçın

Uzm. Klinik Psikolog, Çocuk Gelişimi / Çocuk ve Ergen Terapisti

İpek Ülkümen

Uzm. Klinik Psikolog / Psikoterapist Çocuk, Ergen, Aile Terapisti

Gizem Tetik

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Çocuk-Ergen Bireysel Terapisti, Oyun Terapisti, Ebeveyn Danışmanı

Ceren Çevik

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Çocuk-Ergen, Yetişkin Bireysel Terapisti, Oyun Terapisti, Ebeveyn Danışmanı

Begüm Altunel

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / EMDR Terapisti

Öykü Deren Taran

Uzm. Klinik Psikolog, Psikoterapist Yetişkin Bireysel Terapist / Evlilik ve Çift Terapisti

İpek Büyükdağ